Hakkında

Einstein uzay ve zamanı birbinden ayrılamaz ikili olarak birleştirdi. Üç uzay boyutu bir de zaman boyutu toplam dört boyutlu bir evrende yaşam denilen bu garip bilinç halinde yaşıyoruz. Yaşam nedir? Zaman nedir? Gibi soruları soran felsefeciler de bilimkurgu yazarları da fizikçiler de evren bilimcilerde net bir cevaba henüz ulaşamadı.

uzazada yani uzayzamanda gezinirken (ki gezindiğimiz bir yer va rmı o da meçhul) yaşam denilen bu tuhaf bilinç halinde bir yandan da kültür üretiyoruz, bilim, edebiyat üretiyoruz ve tabii ki bitmez tükenmek bitmeyen fantezilerimiz var. Yine kendimizi anlamaya çalışıyoruz. Kendi kuyruğunu yiyen bir yılan gibi, bir döngünün içine sıkıştığımızı hissediyoruz.

Uzayzamanda varlığımız vücut bulduğu anda bizim öykümüz de başlıyor. İşte bu sitede de Yaşama, bilime bazen de bitmek bilmez fantezilerimize koşacağız. 21 yüzyıl sosyal medya çağı, sanal gerçeklil çağı, internet çağı, mobil cihaz çağı bu karmaşa ve hız karşısında bazen delireceğiz, bazen de susup sessizce delirenleri izleyeceğiz, taki sıra bize gelinceye kadar. 

Neyse, Youtube, Instagram, SnapChat dururken kim 20. yüzyıldan kalma demode olan internet sitelerine girer ki! Uzazada bunun farkında. Bir uygulama üzerinden Instagram'da gezinmek her halde internet sayfalarında gezinmekten daha zevkli ve daha etkileşimli, daha gerçek... Fakat uzazada yine de güzel bir site...

uzazada

[full_width]

Yorumlar