Lut Kavmi Neden Yok Oldu? Nükleer Savaş Teorisi

Lut kavmi aslında eş cinsellik yüzünden değil de nükleer bir savaşta mı yok oldu?

Sodom ve Gomore

Sodom ve Gomore denildiği zaman akla ilk gelen Lut peygamber ve eşcinsellik yüzünden Tanrı'nın gazabına uğrayan halkıdır. Eski Anıt başta olmak üzere Kur'an'da da Lut kavminin başına gelenler anlatılır. Pekiyi bu anlatılanların tarihi kanıtları ya da eski yazıtlarda ki kanıtlar bize ne diyor?

Daha önceki iki yazımda bu konuya psikolojik, genetik, siyasi ve toplumsal anlamlarda açıklamalar getirmiştim. Bu defa Sümer, Babil yazıtları ve destanlarda bu olay nasıl anlatılıyor ona bakacağız.Harran'dan yola çıkan Hz. Ibrahim, Kemer Meşeliğinde Tanrısal üç varlıkla karşılaşır. Bu varlıklar İbrahim'e bir mujdeli haber verirler: Sarah'tan bir çocuğu olacaktır. Ama asıl haber çok kötüdür Sodom ve Gomore yıkılacak yerle bir olacaktır. İbrahim, Harran'dan Tanrısal bir görev için kalkıp gelmiştir ve tanrısal varlıklar Ibrahim'i uyarırlar. İbrahim, Tanrı ile pazarlık yapar. Tanrı ona 50 masum insan bulursa şehri bağışlayacağını söyler. Sayı 10'a kadar düşer. Tabii ki daha sonra şehre gelen bu tanrısal varlıklar Lut'un evine baskına gelen halkı görünce 10 kişi bile bulunamaz. Sonrası ise bir afetle eşcinsel Lut halkı yok olur. İbrahim aslında Tanrı ile pazarlık ederken hayvanların, bitkilerin, çocukların ne suçunun olduğunu da sorar. Fakat Tanrı kararlıdır.

Sodom ve Gomore Lut Kavmi

Erra Destanı ve Babil, Asur Yazıtlarında da Sodom Gomore ve Ölü Deniz'in orada geçen büyük bir savaştan ve yıkımdan bahseder. İbrahim, daha sonra Yehova ile karşılaştığı yere gidip yok olan şehri izler. Yehova, İbrahim'i uyarır ve Mısır'a destek gitmek için Sina Yarım Adası'nı kullanmamasını söyler. Hatta hiç yerinden ayrılmamalıdır.
 • [message]
  • Sümerin yok oluşu
   • Lut ve İbrahim'in misyonu
Sümer denilince aklımıza muhteşem uzay ve evren bilgilerini arkalarında bırakıp tarih sahnesinden çekilen ilginç imparatorluk gelir. 12. Gezegen dünyanın ve dünya üzerindeki yaşamın oluşmasında büyük yere sahiptir. Dünyadaki yaşamın tohumları bu gezegenden atılmış ve Anunaki halkı gezegenerinden dünyaya inip burada gelişmiş bir medeniyet kurmuştur. Tabii ki bunların hepsi eski taş tabletlerde yazan bilgiler.

Zamanla krallıklar kurulur. Tanrılar ~ki buradaki Tanrı ifadesi cinsel bir anlam taşımaz. Insan üstü gökyüzüne çıkabilen, tehlikeli silahları olan üstün varlıklardır.~ kendi şehirlerine çekilmiştir. Insan ve yarı tanrı krallıklar arasında bitmez tükenmez bir çekişme vardır. Herşeyin halkı kendi Tanrı kralına inanır ve diğer tanrıların hükümdarlık alanında değildir. Krallar ve tanrılar kendi hükümdarlık alanlarını kurmak için kıyasıya savaşırlar.

Lut
Hitit ülkesinde sürgünde olan tanıi Marduk, aşağı dünyaya yani Mısır'a doğru ilerlemeyi ve odaları da hükümdarlık alanına almayı düşünür. Ibrahim de Harran'dan yola çıkar. Sözü geçen ve tanrıların sözcüsü olan biri olarak savaşları durdurmak ve kendi tanrısının isteğini yapmak ister.

Marduk; Babil'e girer. Marduk kutsal bölgelere saygısızlık etmiştir. Tanrıların yaşadıkları yerler kutsaldır. Babil ve çevresi Marduk ve Nabu'ya geçer. Marduk, babası Enki'ye en büyük Tanrı Anu'nun 7 silahının yerini sorar ama bulamaz. 7 ölüm silahını Erra ve Ninurta haberci tanri Gibril'e ölüm silahlarının yeri sorar. En sonunda silahları bulurlar.
 • [message]
  • Yıkım
   • Nükleer savaş teorisi
Erra ve Ninurta önceden belirledikleri hedeflere ölüm silahlarını gönderirler. Yerden gökyüzüne doğru bir ışık saçılır her yer bem beyaz olduktan sonra müthiş bir rüzgar ortaya çıkar ve sonra gökyüzüne kara bulutlar hücum eder ve her yer karanlık bulutlarla kaplanır. Erra destanına göre bu silah denizde bir yarık açıp denizi ortadan yarar... Savaş sonunda bütün karşı taraf tanrılar ve insan destekçileri yok edilmiş olur. Büyük tanrılar yandaşlarına yer altında saklanmalarını tembihler ve yanlarında asla su ve yiyecek olmamalıdır çünkü yiyeceklere "ruh dokunmuş" olabilir. Daha sonra korkunç ışıklarla ve rüzgarlarla gökyüzünü kaplayan bulut ve duman başka şehirlere de uğrar geçtiği her yere ölüm getirir.


Lut ve Sodom Gomore
Kutsal kitaplarda Lut peygamber ve kavminin eşcinsellik yüzünden doğal bir afetle yok edildiğini anlatan olayin neredeyse aynı Babil, Asur taş tabletlerinde ve destanlarda da anlatılır tabii ki arada farklılıklar vardır. Bir savaş ve nükleer bir felaket ile Lut kavmi yok edilir. Eşcinsellik konusu bu yazıtlarda geçmez. Zaten eşcinsellik Sümer'de günah ya da sapkınlık değildir ve önemsiz bir şeydir. Hatta tapınaklarda eşcinsel ilişkiye giren erkek fahiseler bile vardır ve bu fahişeler kazandıkları paranın bir kısmını da bu tapınaklara bağışlarlar.

Son sözler
Bu olaylar mitolojik fantastik bir hayal ürünü olarak görülse de olayların  geçtiği yerlerde ki incelemeler, arkeolojik kazılar, bulunan yazıtlar birbirini destekler biçimdedir. Günümüzde uzaylı dediğimiz yaşam formlarına Sümerliler göksel arabaları olan tanrılar demişler... Tabii ki bize öğretilen klasik bilgileri tamamen unuttuğumuz da farklı konuları düşünebiliriz. Bu yazıdaki tek amaç bildiğimiz ve bize anlatılan her şeyin değişik bir versiyonunun da olduğunu göstermekti... Çok yönlü düşünmek ve zihinsel aydınlanma; temiz bilgi ve bilimsellik belki de bizim daha üst bir yaşam formuna hızla evrilmemize nedne olacak. Belki de en büyük sorunlarımızı çözeceğiz...


Kaynak Kitaplar:
Zecheria Sitchin; Tanrıların ve Insanlarin Savaşları
Muazzez Ilmiye Çığ, Bereket Kültü ve Mabet Fahişeliği
Muazzez Ilmiye Çığ, Kur'an; Incil ve Tevrat'in Sümer Kökeni


YORUM YAZ

Ad

100,1,arşimet,1,aşk,1,Bilgisayar,1,dizi,1,dünya,1,Einstein,1,enigma,1,epub,1,Eş Cinsel,14,eşcinsel,4,Eşcinsellik,1,Etkili,1,evrim,1,film,14,Gay,21,Gay Film,4,Günah,3,Güney,1,H.G Wells,1,Helak,1,Homofobi,1,Homofobik,1,İndir,1,izle,14,İzle,15,Joaquin,1,Joker,1,kalkülüs,1,Karşılaştırma,1,Kişi,1,kitap,3,Kitapları,1,Kitaplık,1,Kore,1,Kuran,1,Lezbiyen,1,LGBT,6,LGBT-Film,25,Liste,1,Lut,1,Man,1,Müzik,2,Netflix,1,oku,2,Onur,1,Phoenix,1,Psikolog,1,Spotify,2,Tedavi,1,Tomass,1,Turing,1,Venedik,1,Xaviar Dolan,2,Yasam,3,yolculuk,4,Youtube,2,Yürüyüşü,1,Zaman,4,
ltr
item
Bir Uzaylı Astronotun Sitesi: Lut Kavmi Neden Yok Oldu? Nükleer Savaş Teorisi
Lut Kavmi Neden Yok Oldu? Nükleer Savaş Teorisi
Lut kavmi aslında eş cinsellik yüzünden değil de nükleer bir savaşta mı yok oldu?
https://4.bp.blogspot.com/-j4UXH2il5zo/XVR05tV76MI/AAAAAAAAAMo/5wLEYW02j0sc92HjmweZj3A0ySgjVYQaQCK4BGAYYCw/s1600/sg1.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-j4UXH2il5zo/XVR05tV76MI/AAAAAAAAAMo/5wLEYW02j0sc92HjmweZj3A0ySgjVYQaQCK4BGAYYCw/s72-c/sg1.jpg
Bir Uzaylı Astronotun Sitesi
https://www.uzazada.com/2019/08/lut-kavmi-neden-yok-oldu-nukleer-savas.html
https://www.uzazada.com/
https://www.uzazada.com/
https://www.uzazada.com/2019/08/lut-kavmi-neden-yok-oldu-nukleer-savas.html
true
4890972625327280957
UTF-8
Tümünü Yükle Herhangi bir içerik bulunamadı TÜMÜNÜ GÖR Devamını Oku Yanıtla Yanıtı İptal Et Sil Yazar Ana Dayfa SAYFALAR GÖNDERİLER Tümünü Gör Benzer İçerik ETİKETLER Arşiv SEARCH Tüm Gönderiler Eşleşen Sonuç Bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar PT Salı Çarş Perş Cum CT Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mart Nis Mayıs May Haz Aug Eyl Ekim Kas Ara Şimdi 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan fazla Takipçiler Takip THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodları Şeç Kodların Tümü Kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy Table of Content